Over ons

Emma at Work is een non-profit organisatie. Wij staan voor een urgentie missie en werken hard aan een maatschappij waarin iedereen mee kan doen.

Wij ondersteunen (startende) talenten met een chronische fysieke aandoening naar een leuke en passende baan.

Met trainingen, coaching en ons ontwikkelprogramma de GAP Track zorgen we ervoor dat deze talenten een eerlijke kans krijgen op de arbeidsmarkt.

Om deze missie waar te maken, gaan wij duurzame samenwerkingsverbanden aan met het bedrijfsleven. Zo maken wij structureel ruimte voor de groep jongeren met een fysieke aandoening die dit nodig heeft.

 

Jongeren met een fysieke aandoening hebben vaak een andere jeugd

Wat deed jij toen je 15 werd? Zat je op school, sprak je vaak af met vrienden? Je begon misschien aan een eerste baantje, wat was het? Vakken vullen? Kranten rondbrengen? Jongeren met een chronische fysieke aandoening hebben vaak een andere jeugd. Veel ziekenhuisbezoek, of opnames, online lessen in plaats van hangen in de gangen. Om naast de focus op gezondheid, ook het sociale effect van een chronische ziekte aan te pakken, is in 2006 Emma at Work opgericht, vanuit het Emma Kinderziekenhuis.

Meer dan 550.000 talenten in Nederland hebben een fysieke aandoening. Hiervan staan er nog 80.000 langs de kant. Ook zij willen dolgraag aan het werk. Want werk zorgt ervoor dat je groeit. Dat je je kwaliteiten ontwikkelt. En dat je onderdeel bent van de samenleving. Voor deze talenten is de kans maken op een baan alleen niet vanzelfsprekend.

Prof. Dr. Hugo Heymans over het belang van ‘gewoon meedoen’:

GAP200

Ruim 2500 werkzoekenden hebben wij al kunnen helpen. Maar dat is nog niet genoeg! Wij willen méér betekenen voor méér talenten.

Samen met organisaties uit het bedrijfsleven, politiek en gezondheidszorg moeten we aan de bak. Dat is onze maatschappelijke verantwoordelijkheid. Binnen ons partner-netwerk ‘de GAP200’ werken we samen met organisaties die het werk en gedachtegoed van Emma at Work steunen. Met hun financiële bijdrage, sociale overtuigingen en commitment op weg naar inclusief werkgeverschap, maken we samen het verschil.

De bijdrage van onze partners is niet alleen levensveranderend voor deze talenten, ze dragen tegelijkertijd ook bij aan de diversiteit, inclusiviteit en trots van hun eigen bedrijf.

Partners

Naast het netwerk van GAP200 leden, is er een groot netwerk van andere partners die ons in natura, of op een andere manier steunen. Op dit moment werken wij samen met:

Bureau Blaauw
Bruggink & Van Der Velden Advocaten
Derksen en Drolsbach
Frits Philips & Partners
Inhealth
Nauta Dutilh Advocaten

Bestuur

Ons bestuur bestaat uit ervaren professionals uit diverse sectoren, die gezamenlijk zorgen voor sterke leiding en strategische visie binnen Emma at Work. Bestuursleden doen hun werk voor Emma at Work onbezoldigd.

  • Raymond van Hattem – Algemeen bestuurslid, HR-directeur Erasmus MC
  • Mariken Gruppen – Voorzitter, kinderarts Amsterdam UMC
  • Dianca Mulders – Penningmeester, voormalig portfolio manager Vesteda
  • Miriam Pijnenburg – Algemeen bestuurslid, freelance Brand & Marketing manager

Raad van Advies

Emma at Work heeft in 2018 een Raad van Advies opgericht. Deze raad bestaat uit bevlogen experts uit het bedrijfsleven, de politiek en de gezondheidszorg, die Emma at Work met hun kennis en expertise ondersteunen.

  • Micky Adriaansens – Bestuursvoorzitter Nyenrode Business Universiteit
  • Mariëlle Bartholomeus – Bestuurder Rivas Zorggroep, toezichthouder, neuroloog, Topvrouw Nederland 2020
  • Frits van Bruggen – Voorzitter Raad van Commissarissen Univé, Voorzitter RAI Vereniging, Voorzitter Raad van Toezicht KNRM, Lid Raad van Toezicht VSB Fonds
  • Koen Overtoom – CEO Port of Amsterdam
  • Gert-Jan Meppelink – CEO Eiffel
  • Dertje Meijer – Board Advisor
  • Hans Spigt – Voorzitter Arbeidsdeskundige Kennis Centrum en lid toetsingscommissie vangnet participatiewet (Ministerie SZW)
  • Hans van Goudoever – Voorzitter Raad van Bestuur Amsterdam UMC, hoogleraar Kindergeneeskunde VU & UvA, kinderarts

Het Emma at work team

“Iedereen kan meedoen!”
Juliette Hasselbach
Directeur
“We accept the GAP!”
Donja van Vliet
Business Manager
“Vooruit is niet altijd rechtdoor”
Merijn Dalstra
Consultant
“Meedoen kent geen beperking!”
Jasper Dolman
Consultant
“Kijk naar wat (je) allemaal kan!”
Marloes Klomp
Consultant
“Samen stappen zetten”
Berdien Griffioen
Programma Manager
“Waar de ene deur dicht gaat, gaat er een nieuwe open. “
Marion Bouw
Programma Manager
“Gewoon meedoen moet voor iedereen mogelijk zijn!”
Charlotte Fraterman
Marketing & Communicatie
“Talent kent geen beperking”
Steffie Henderson
Marketing & Communicatie
“Waar een wil is, is een weg”
Kim Verlegh
Relatiemanager
“De kracht van mijn werk zit in het verbinden”
Lisette Nawijn
Relatiemanager
“Iedere stap vooruit begint met vertrouwen”
Kristy Schep
Backoffice

Ambassadeurs

Wie kan onze verhalen beter vertellen dan jongeren zelf? Inderdaad, niemand! Ambassadeurs van Emma at Work zijn talenten die samen met Emma at Work aan het werk zijn gegaan met ontwikkeling of werk. Zij geven een gezicht aan de 550.000 jongeren waar we het voor doen. Andere gezichten, zoals professor dr. Hugo Heymans hier boven, zijn mensen die zich op hun manier inzetten voor Emma at Work. Bijvoorbeeld via social media, televisie, medische wetenschap of op een andere manier. Uiteindelijk is de boodschap vanuit ieder van hen hetzelfde: gewoon meedoen, het kan gewoon!

Zij doen al mee: